Dacia Duster Van

Duster Van to samochód dwumiejscowy z homologacją ciężarową. Stanowi perfekcyjną propozycję dla firm, których działalność wymaga częstych zjazdów z utwardzonych dróg i poruszania się poza utartymi szlakami. Ponadto, zgodnie z filozofią marki Dacia jest to propozycja bardzo korzystna również z ekonomicznego punktu widzenia – dla tej wersji możliwy jest 100% odpis podatku VAT.

Dacia Duster Van może poszczycić się terenowym zajęciem. Posiada duży prześwit (21 cm), kąt zejścia (34,9°), kąt natarcia (29,3°) oraz kąt rampowy (23°). Kompaktowa konstrukcja, a przy tym pokaźne gabaryty wewnętrzne i ładowność (497-547 kg) pozwalają na optymalne wykorzystanie właściwości przewozowych w każdych warunkach terenowych. Na drogach o dobrej przyczepności i autostradach doskonale sprawdza się tryb 4×2 napęd przeniesiony jest wówczas na przednie koła zapewniając dobrą dynamikę i optymalne zużycie paliwa. Tryb „Auto” w automatyczny sposób rozdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś w zależności od rodzaju i przyczepności nawierzchni. Pozwala on uzyskać najlepszy kompromis między trzymaniem się drogi a skutecznością napędu. Na trudnych odcinkach oraz w nierównym, błotnistym lub piaszczystym terenie tryb „Lock” rozdziela równomiernie moment obrotowy na przednią i tylną oś, na wszystkie 4 koła, optymalizując zdolności terenowe auta.

Dacia Duster Van, skuteczna w każdym terenie i podobnie jak pozostałe modele marki oferuje niezawodność, solidność i oszczędność w użytkowaniu, oraz podobnie jak pozostałe modele marki, objęta jest 3-gwarancją producenta (lub do 100 tys. km). Dotyczy zakupu przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

duster_van1