Doskonały stosunek ceny do parametrów użytkowych

Dacia Sandero to idealny przykład, że marka Dacia nie ma konkurencji przy tworzeniu modelu o lepszym stounku ceny do ilości miejsca i parametrów użytkowych. Sandero jak zwykle daje więcej za mniej: jej wymiary zewnętrzne i wewnętrzne odpowiadają samochodom kompaktowym z wyższego segmentu.

Nowa Dacia Sandero, dzięki szerokości nad podłokietnikami wynoszącej 1436 mm może komfortowo pomieścić z tyłu 3 dorosłe osoby lub 3 foteliki dla dzieci, w tym 2 mocowane za pomocą systemu ISOFIX. Pojemność bagażnika jest bezkonkurencyjna wziąwszy pod uwagę cenę i kompaktowe wymiary auta. Auto jest praktyczne i dysponuje szerokimi możliwościami zmiany konfiguracji wnętrza dzięki tylnej kanapie składanej w układzie 1/3 – 2/3. Kabina została zmodyfikowana, aby zapewnić większą ilość schowków. Dodano centralnie umieszczony otwarty schowek. Schowki w przednich drzwiach mogą pomieścić butelkę o pojemności 1,5 l.

sandero1

Design zewnętrzny

Nowa Dacia Sandero posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla Dacii. Design zewnętrzny oddaje niezwykłą solidność auta. Nowa stylistyka marki Dacia daje wrażenie jakości i mocy. Spójny stylistycznie przód został zaprojektowany wokół logo marki, osadzonego na osłonie chłodnicy. Zarys szerokich reflektorów oraz osłona chłodnicy nadają przodowi większą wyrazistość. Z profilu, proporcje dolnej części nadwozia i szyb wzmacniają wrażenie solidności, wzmocnione wyprofilowaną linią nadwozia, mocniej zarysowanymi nadkolami i wklęsłymi bokami.

Nowoczesne wnętrze

Bardziej atrakcyjny design wnętrza. W Nowej Dacii Sandero mamy nową deskę rozdzielczą – ciemnografitową lub dwukolorową w zależności od wersji z zegarami z chromowanymi obramowaniami i z bardzo funkcjonalnymi przełącznikami najnowszej generacji. Obramowania nawiewów, logo na kierownicy i wstawka w gałce zmiany biegów są chromowane. Konsole centralną wyeksponowano za pomocą kolorowej listwy, dopasowanej kolorystycznie do klamek drzwi i ozdobnej wstawki w kierownicy. Idealnie wkomponowano w nią system audio – Dacia Plug&Radio lub też system multimedialny MEDIA NAV (w zależności od wybranej wersji wyposażenia). Zadbano o wysoką jakość wykończenia z zastosowaniem atrakcyjnych materiałów, pojawiających się w wyższych wersjach.

Niezawodność i solidność

Dacia, niezawodna marka idealnie spełniająca oczekiwania klientów. Podobnie jak modele Renault, również modele Dacii, oprócz standardowych testów na stanowiskach badawczych w zakładzie produkcyjnym, są testowane w najbardziej skrajnych warunkach rzeczywistych. Już od samego początku modele Dacii były projektowane z myślą o ich sprzedaży na rynkach całego świata, w szczególności na rynkach wschodzących, i miały spełniać bardzo surowe założenia techniczne ze względu na bardzo zróżnicowaną jakość dróg, po których miały się poruszać.