Renault Twizy

Elektryczny Renault przypomina pojazd koncepcyjny lub samochód z kreskówki. Nadwozie to owalna kabina osadzona na czterech wystających poza obrys nadwozia kołach. Dwa okrągłe klosze świateł przednich w parze z dużym logo Renault tworzą „sympatyczne” oblicze. Z tyłu zrezygnowano z szyby, a centralne miejsce zajęło poziome, designerskie światło. W profilu elektrycznego modelu uwagę przykuwają pozbawione szyb i unoszone do góry drzwi – rozwiązanie bardzo efektowne i praktyczne na ciasnych miejskich parkingach.

Zaskakująco przestronny

Pomimo niewielkiej szerokości kabiny, wewnątrz mogą podróżować dwie osoby. Pasażer nie siedzi jak w tradycyjnych samochodach obok kierowcy, ale tuż za nim. Zaskakujący jest fakt, że nawet osoby o wzroście ok. 180 cm zajmą relatywnie wygodne miejsce na obu siedziskach. Z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z nadwoziem półotwartym (brak bocznych szyb) siedzenia wykonane są z plastiku odpornego na czynniki zewnętrzne. Ilość instrumentów pokładowych i wskaźników wewnątrz kabiny ograniczono do minimum. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje elektroniczny wyświetlacz prezentujący informacje m.in. o aktualnej prędkości, zasięgu i stanie naładowania baterii.

Prowadzenie i dynamika

Twizy prowadzi się jak połączenie skutera z gokartem. Brak szyb bocznych sprawia, że odczuwalna prędkość jest znacznie większa od rzeczywiście osiąganej. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości elektryczne auto zachowuje się pewnie i przewidywalnie, a niesamowita zwrotność (średnica zawracania – 6,8 m) czynią go idealnym pojazdem do miasta. Zawieszenie typu McPherson w połączeniu z małymi, trzynastocalowymi oponami w niewielkim stopniu tłumi nierówności nawierzchni i nie przypadnie do gustu kierowcom przyzwyczajonym do miękkich charakterystyk francuskich zawieszeń. Mimo nietypowej konstrukcji elektryczny Renault wyposażony jest w poduszkę powietrzną kierowcy, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa kierowcy i trzypunktowe pasażera.

Kompleksowa obsługa

W ramach umowy najmu akumulatora zapewniamy całodobową i całoroczną pomoc techniczną obejmującą wszystkie awarie, zarówno związane z silnikiem jak i z akumulatorem. Assistance obejmuje również przypadki rozładowania akumulatora, w przypadku którego samochód jest holowany do wybranego punktu ładowania w promieniu 80 km. Oferta obejmuje również gwarancję krótkoterminowego wynajmu samochodu z silnikiem spalinowym na długie podróże po preferencyjnych stawkach w partnerskiej sieci wynajmu samochodów w Europie.I wreszcie umowy przedłużenia gwarancji oraz umowy serwisowe uwzględniające specyfikę samochodów elektrycznych, których czas trwania i przebieg objęty umową możesz dowolnie wybrać.