leasing_najem

Zabudowa kontenerowa

Nadwozie kontenerowe oferuje bardzo duże możliwości przewozowe i pojemność nawet do 25 m3. Wielkość zabudowy może zostać ściśle dopasowana do indywidualnych potrzeb transportowych klienta. Lekka konstrukcja pozwala na zachowanie dużej ładowności, a towary przewożone są w bezpiecznych warunkach.

Najczęściej taki samochód wykorzystywany jest do transportu długich i ciężkich elementów, ładunków spaletyzowanych, przedmiotów o dużych gabarytach. Ze względu na swoje wymiary, płaską powierzchnię załadunku i dużą zwrotność samochody tego typu są przeznaczone do przewozu towarów z centrów dystrybucyjnych do centrów miast, centrów handlowych, na duże odległości (również w transporcie międzynarodowym), przez firmy przeprowadzkowe, producentów oraz dystrybutorów mebli, sprzętu RTV/AGD etc.

Długość użytkowa kontenera może wynosić od 3 do prawie 5 m. Duże możliwości ładunkowe w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji czynią taki samochód znakomitym i uniwersalnym narzędziem do pracy.

Solidna konstrukcja ścian, wykonanych z lekkiej blachy aluminiowej, lub laminatu umożliwia zamontowanie dodatkowych listew do których z kolei możemy zamocować przewożony ładunek. Stalowe elementy: klamki, okucia, zawiasy, ramy tylnych i bocznych drzwi, są zabezpieczone antykorozyjnie.

Załadunek ułatwiają drzwi tylne dwuskrzydłowe 270°, zamykane na klucz i zabezpieczone w pozycji otwartej. Dla ułatwienia załadunku możliwe jest wyposażenie w windę załadowczą. Podłoga jest wykonana z antypoślizgowej sklejki wodoodpornej, lub sklejki pokrytej blachą aluminiową. Dodatkowo kontener może być wyposażony w drążki mocujące ładunek, praktyczne półki, skrzynki narzędziowe, zbiornik na wodę i wiele innych elementów ułatwiających użytkowanie samochodu.